20 Ekim 2021 Çarşamba 14:45

Ankara’da ticaretin kalbi Çukurambar’da güncel durum ne?


Uzman gayrimenkul danışmanı, Prokule Türkiye Gayrimenkul Danışmanı Fatih Gürpınar’ın kaleminden;

Türkiye'nin Başkenti olan Ankara'nın en popüler semtlerinden biri  Çukurambar her geçen gün katlanarak artan ziyaretçi sayısı ile şehrin en prestijli konumlarından biri haline gelmiştir. Lokasyon olarak Eskişehir Yolu ve Konya yolunun kesişme noktasında olan  ve gerek gezi, gerek iş ,gerek tedavi amaçlı seyahatler için uğrak bir nokta olan semtte  7 ile  5 yıldızlı otellerin , üniversitelerin, büyük avmlerin, özel hastanelerin, ABD Büyükelçiliğin, siyasi parti genel merkezlerinin , Başkent gaz, Başkent Elektrik ve bakanlıkların arasında  yükselen 30 ile 35 katlı plaza ofisler, rezidanslar ve konutların varlığı ile görsel zenginliği ilk defa gelenleri hayran bırakmaktadır.Söğütözü metrosu ve toplu taşım araçlarının güzergahında olması nedeniyle  yukarıda saydığım konumlara en uzak 15 dk. yürüme mesafesindedir.

          Alışveriş merkezleri, cafeler, restaurantlar, üniversiteler ve müze gibi sayısız seçenekler mevcuttur. Peki buradaki plaza ofisler rezidans ve konutların satılık ve kiralık fiyatları nedir? Amortisman avantajına göre Plazalarda satılık ofislerin m2 birim fiyatı, katı ve cephesine göre yapılı olarak 13.000 TL İle 17.000 TL arası gösterebilmektedir. Kiralıklarda ise m2 birim fiyatı 55 tl ile 90 tl kat ve cephesine göre yapılı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Satılık konutlarda 3+1, 4+1, 5+1, 6+1, 6+2 konut fiyatları 800.000.00 TL ile 3.000.000.00 TL arası konuma ve binaya göre değişkenlik gösterebilir. Kiralık konutlarda ise kiralama bedeli 4.000 TL İle 12.000 TL arasındadır. 25 yıllık Gayrimenkul Danışmanı olarak bu güzel semtin tek eksiğinin rezidans azlığı olduğunu düşünmekteyim. Yoğun talep aldığım rezidans müşterilerimin ihtiyaçlarına cevap verememekteyim.

Çukurambar'da gayrimenkul sektöründe deneyimli, bilgli ve yatırımlar konusunda tecrübeli bir uzman olarak bana danışmak istediğiniz tüm konularda danışmanlık verebilmek için sizlere bir telefon kadar yakınım...