30 Aralık 2020 Çarşamba 18:20

Gökhan Gürlek’ten Kripto Para Yorumu


Prokule Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürlek, dünyada kullanım alanlarını sürekli olarak arttıran ve hızlı değer hareketleriyle gündemden düşmeyen Kripto Paralar hakkında yorumlarda bulundu. Gürlek, Kripto paralardaki anlık hareketlenmelerin kazanç elde ettirebileceği gibi büyük kayıplara da neden olabileceğine dikkat çekti. 
“Kripto paraların değer artışına dikkat”
Türkiye’de de dünyada olduğu gibi ilgi odağı olan ve insanların yatırımlar yaptığı kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalarda Gürlek,”Kripto paralar ile ilgili yapılan algı çalışmaları insanları bu kripto paralara yatırım yapmaya teşvik ediyor. Bu teşvikler nedeniyle insanlar alt yapısını dahi bilmediği hayali bir para birimine yatırımlar yapıyor. Gelecek günlerde devletlerin garanti ettiği, alt yapısının takip edildiği bir sistem olmaması halinde kesinlikle bu para birimlerinin bir gün değersizleşeceğini göreceksiniz. Elle tutulur olmamasının yanı sıra alt yapısının anonim olması da bu kripto paraların güvenilmez olduğunun harici bir göstergesidir. Gayrımenkul alanına yapılan yatırımlarda biz insanlara Türkiye Cumhuriyeti tarafından yasal olarak tanınan tapuları veriyoruz. Peki ya bu kripto paralara yaptığınız yatırımda size hayali bir cüzdan haricinde ne sunuluyor? Bunlara dikkat etmek lazım, aksi taktirde tüm birikimleriniz bir anda havaya uçup yok olabilir.”dedi.
Kripto paraların son dönemlerde tekrardan hareketlenmesi insanları tekrardan kripto para yatırımlarına teşvik etti. Fakat hızla yükseldiği gibi hızlı bir şekilde de düşüş yaşanan bu para birimlerine yatırım yapmanız sizin için büyük bir risk teşkil ediyor.